Original article: http://wwwp.oakland.edu/enp/

Проект чисел Ердеша

Це веб-сайт проекту Ердеша, який вивчає науково-дослідне співробітництво між математиками.
Сайт підтримується Джеррі Гроссманом в університеті Окленда .Патрік Іон, колишній редактор Mathematical Reviews, і Родріго Де Кастро в Національному університеті Колумбії, Богота надавали допомогу в минулому. Будь ласка, надсилайте всі коментарі, доповнення та виправлення до Джеррі на grossman@oakland.edu.

Числа Ердеша були частиною фольклору математиків у всьому світі протягом багатьох лет. Для введення в наш проект, опис того, що таке проект чисел Ердеша, як вони можуть бути використані і для чого, кого це хвилює, і тому подібне, виберіть пункт "Що це таке?" посилання вказано нижче. Щоб дізнатися, хто такий Пол Ердеш, подивіться на його біографію розташовану на MacTutor - Історія архіву математики, або виберіть "Інформація про Павла Ердеша" – посилання вказано нижче. Деякі корисні відомості можна також знайти в цій статті Вікіпедії, але може бути не зовсім точною.

Що є всередині:


- Що все це означає? : Загальний огляд, включаючи наші (правда довільно) правила, які вважаються науково-дослідною співпрацею.

- Дані: Списки всіх співавторів Пола Ердеша і їх співавторів, організованих різними шляхами. Існують також посилання на сайти з інформацією про співавторів Ердеша.

- Факти про Числах Ердеша і Співробітництво: Статистичний опис даних номерів Ердеша, файл субграфіків індукований співавторами Ердеша, утримувачів записів номерів Ердеша, факти про співпрацю в математичних дослідженнях і графіки співробітництва, в тому числі відомості про публікації звичок математиків (для прикладу, середнє число робіт становить 2, а ось загальна середня кількість десь приблизно 7). Цей сайт має величезну кількість інформації про співробітництво і графік номерів Ердеша, у тому числі розподіл номерів (вони коливаються до 13 чисел, але в середньому їх менше 5, і майже всі з кінцевим числом Ердеша мають щонайбільш 8 чисел) та "Числа Ердеша іншого типу".

- Відомі Шляхи до Пола Ердеша: медалісти та нобелівські лауреати мають маленькі числа Ердеша.

- Обчисли своє число Ердеша: воно може виявитися меншим, ніж Ви думаєте.

- Дослідження про співпрацю: документи про співпрацю в галузі наукових досліджень, взаємодія графіків та інших світових графіків, у тому числі і числа Ердеша. Багато досліджень проводиться в даний час різними вченими щодо графіків співробітництва та суміжних тем.

- Інформація про Пола Ердеша: Інформація про нього та посилання на книги, фільми, статті, пам'ятники, спогади.

- Публікації Пола Ердеша: його публікації продовжували з’являтися ще на протязі десяти років після його смерті.

- Пов'язані Поняття: Шість ступенів поділу, гра Кевіна Бейкона, Малі світи, академічна генеалогія, Хенк Аарон, теорія графіків.


ОСОБЛИВІ ПРИМІТКИ


Ми завершили оновлення списку співавторів Ердеша 14 липня 2015 року.

Аудіоролик про Пола Ердеша та його числа можна знайти в мережі Інтернет.

До сегменту програми NPR «Запитай мене ще» додано вікторину про числа Ердеша.

Надрукована яскрава дитяча книга про Пола Ердеша: Хлопчик, який любив вивчати математику: Неймовіне життя Пола Ердеша.

Веб-сайт використовували як основу для проведення міждисциплінарного змагання в моделюванні у 2014.

Існує проект серед робіт за допомогою якого можна створити документальний фільм про числа Ердеша-Бакона.

Примітки: Дані, представлені на цьому сайті в основному базуються на всіх елементах, що входять до MatchSciNet до середини 2015 року.

Якщо ви співавтор Ердеша, мені дуже важлива ваша допомога. Прошу, надсилайте мені повний список ваших співавторів (іменами вказуйте повністю).

Єдине, що ми дійсно хотілось б зробити, це надати більш точну інформацію про деяких старих співавторів; чи живі вони взагалі. Подивіться на список співавторів розташованих за датою видання першого паперу в співавторстві з Ердешом, щоб побачити, в хронологічному порядку, тих, кого ми не знаємо (якщо зірочка після імені відсутня, то вважаємо, що людина ще жива, за винятком зазначеного у додаткових файлах). Якщо у когось є будь-яка інформація, що один або декілька з них померли (або, як Пол Ердеш сказав би, "пішов"), будь ласка, повідомте нам. (Ми знаємо, що деякі з них ще живі, будь ласка, повідомте тільки тих, що померли, і повідомляйте тільки співавторів Ердеша, оскільки не існує іншого шляху розширити цю конвенцію до тих, хто ідуть під номером 2 Ердеша.)
Ця сторінка була оновлена 10 серпня 2015 (але можливо, що субсторінки були оновлені раніше).
Тим не менш, списки співавторів, а також різні інші статистичні дані на сайті оновлюються приблизно раз на три роки. Поточна версія була опублікована 14 липня 2015 року і включає в себе всі відомості, перелічені в MathSciNet та DBLP до середини 2015 року.
Home | SEO Words | Coloring